Markalarımız |

Sahure Hanım

Sahure Hanım

SAHURE HANIM markası, 16. yüzyıldan beri bizimle olan, “Türk Kahvesi” ni 21.yüzyılda yeniden tanımlıyor. Tarihçiler, Osmanlı toplumundan tüm dünyaya yayılan kahvenin Osmanlı’ya gelişiyle birlikte sosyo-kültürel hayata olan etkilerini incelemiş bununla ilgili kitaplar tezler yazılmıştır.
Osmanlı toplumu gündüz yasayan bir toplumdu. Yasam rutini ve sosyalleşme olanakları bu zaman aralığını kapsıyordu. Kahve Osmanlı’nın bu gündüz rutinini sarsan yeni bir imkan getirmiştir. Prof. Dr. Cemal Kafadar’a göre; Osmanlı toplumu kahve ile “gecenin fethini” gerçekleştirmiştir. Kahve de bu noktada önemli bir aracı olmuştur. Artık Osmanlılar Ramazan geceleri dışında da sabahlara kadar açık olan kahvehanelerde buluşup bir fincan kahvenin bahanesiyle bir araya gelmişlerdir. Tüm bunlar insanların yaşam pratiğini ciddi anlamda dönüştürdü ve Osmanlı’da sosyalleşme kahvehanelerin ev sahipliğinde farklı bir ivme kazandı.
Sahure Hanım Türk Kahvesi de buradan yola çıkarak, bugünün toplumunun sosyal kültürel hayatına dokunacak, kahve bahane diyerek sanat ve bilgiyi harmanlayarak hayatımıza dostluk ve muhabbet getirecek.

Markanın Ürünleri