23 Nisan’a Özel Online Geziye Hazır Mısınız?

23 Nisan’a Özel Online Geziye Hazır Mısınız?

23 Nisan’da evlerimizin konforunda 23 Nisan etkinlikleri yapabilmemiz artık mümkün. Online olarak pek çok müzeyi ve TBMM salonlarını gezerek, keyifli bir 23 Nisan geçirebiliriz. Müzelerin yanı sıra sanal turlarla bilim ve sanat merkezlerini de ziyaret ederek, gitme fırsatı bulamadığımız yerleri görebilir, ailece eğlendiğimiz ve yeni bilgiler edindiğimiz bir gün yaşayabiliriz.

Online TBMM Gezileri

Çocuklar ve gençler için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin sanal ortamda da kapıları açık. 360 derece sanal tur ile meclis binasının tüm koridorları, salonları ve hizmet alanlarını sanki oradaymış gibi gezebiliyoruz. Mermerlerden kırmızı deri koltuklara kadar her ayrıntı online gezide yer alıyor. Bununla birlikte TBMM gezisi içerisinde Kurtuluş Savaşı Müzesi ve Cumhuriyet Müzesi’nin de sanal tur seçeneği bulunuyor.

Kurtuluş Savaşı Müzesi’nde ilk meclisin toplandığı alanlar ve savaşta kullanılan silahlar, İstiklal Marşı’mızla ilgili bilgiler ve daha pek çok tarihi olayın yaşandığı yerleri görebiliyoruz. Cumhuriyet Müzesi’nde ise cumhuriyetin ilk yıllarında giyilen giysiler, ilk meclis ve ülkemizi etkileyen tarihi kararın alındığı mekanları ziyaret edebiliyoruz. TBMM sanal turları ile hem çocuklar hem de gençler, önemli tarihi olayları yerlerinde inceleyerek, kültürümüzü ve ulusumuzun devlet olma yolundaki gelişimini deneyimleyerek öğrenebiliyorlar. Müzeyi adım adım gezmek için tıklayın

https://sanalmuze.gov.tr/?_Dil=1

Evden Çıkmadan Gezilebilecek Sanal Turlar

23 Nisan’da evden çıkmadan kültürel faaliyetler yapabilir ya da eğlenceli aktivitelere katılabiliriz. Özellikle çocukların ilgisini çekecek eşyaların sergilendiği Oyuncak Müzesi ile geçmişten günümüze oyuncakların değişimine tanık olarak kendi çocukluğumuzla yeni nesil arasındaki bağı güçlendirebiliriz. Bunun yanında Pera ve Rahmi Koç müzelerini gezerek sanatla iç içe bir gün geçirebiliriz.

Çocukların eğlenerek öğrenebileceği Nasa uzay keşfi, evrenin gizemi ile ilgili sırlarla dolu bir macera yaşamamıza olanak sunuyor. Uzay araçlarından canlı olarak yayınlanan görüntüler evrenin büyüklüğü ve yıldızların güzelliğini gözler önüne seriyor. Bunun yanında uzay araçları ve teleskoplarla elde edilmiş ilginç fotoğraflar özellikle çocukların hayal güçlerini tetikleyerek içlerindeki kaşifin ortaya çıkmasına yardımcı oluyor.

Tüm bu keşif ve öğrenme macerasında ihtiyacımız olan enerji için tada!’nın hazırladığı atıştırmalıklar ile 23 Nisan coşkusunu evimizin konforlu ortamında özel bir kutlamaya dönüştürebiliriz!