Sağlıklı Atıştırmalık Müsli

Sağlıklı Atıştırmalık Müsli

Kuru bir tahıl olan ve yulaf, kuruyemiş, meyve, buğday gevreğinden elde edilen müsli; özellikle son yıllarda sıkça görmeye başladığımız bir besin haline geldi. Müsli, özellikle kahvaltı öğününde sıklıkla tüketiliyor. Gün boyu tok tutmasıyla bilinen müslinin sağlık açısından pek çok faydası bulunur. Vitamin ve mineral deposu olan müsli, bağışıklığı güçlendirmeye destek olur, enerji verir ve kolesterolün düşmesine yardımcı olur. Müslinin yararları bunlarla sınırlı değildir. Bu besin, sindirimi de kolaylaştırır.

Müslinin Sindirime Faydaları Nelerdir?

Müslinin içerisinde bulunan lif, bağırsaklar ve sindirim sistemine de destek sağlar. Bağırsaklarımızın korunmasına ve sindirim sistemimizin düzgün çalışmasına yardımcı olan müsli, kabızlığın önlenmesinde de rol oynar. Müsliyi lif açısından zengin olan meyvelerle birlikte tüketebiliriz.

Elmalı ve Tarçınlı Müsli ile Tanış!

Güvenle tercih edebileceğimiz ta!da! müsli, elmalı ve tarçınlı çeşidiyle beslenme rutinimizin vazgeçilmezi olmaya aday!

Tüm kalite standartlarına uygun olarak üretilen ta!da! elmalı ve tarçınlı müsliyi süt veya yoğurtla birlikte tüketerek daha da sağlıklı bir hale getirebiliriz. Hatta, müsliyle birlikte hazırlayabileceğimiz farklı tarifler de var. Bu tarifler sayesinde bu besini her gün farklı bir şekilde tüketerek beslenme öğünümüze çeşitlilik kazandırabiliriz.

Sağlıklı Bir Lezzet Şöleni

Müsliyle birlikte meyve de tüketerek hem onu daha lezzetli bir hale getirebilir, hem de faydasını arttırabiliriz. Bunun için, elmalı müsliye şans verebiliriz. Hatta elmalı ve tarçınlı müsli kullanarak hazırlayabileceğimiz bir tarif ile günün her öğününe lezzet katabiliriz.

Elmalı müslimiz hazırsa; kuru üzüm, fındık parçaları, kırmızı orman meyveleri veya kuru kayısı gibi meyvelere ek olarak bal ve yoğurtla birlikte sağlıklı bir tarif hazırlamak çok kolay! Müsliyi ve yoğurdu bir kaseye koyduktan sonra, meyveleri küp şeklinde kesiyoruz. Ardından ise, biraz daha yoğurt ve müsli ekliyoruz. Son olarak da kuru üzüm, fındık parçaları ve bal ekleyip hepsini karıştırıyoruz. İşte sağlıklı atıştırmalığımız hazır. Kolayca hazırlanabilecek bu tarifi evde hazırlayarak iş yerine de götürebiliriz.

Uzun süre tok kalmayı sağlayacak, her öğüne lezzet katabilen ta!da! müsli ile sağlıklı yiyecekler hazırlamak mümkün.