Niçoise Salatasını Denediniz mi?

Niçoise Salatasını Denediniz mi?

Salata, özellikle öğle ve akşam yemeklerinin vazgeçilmezidir. Sağlıklı ve besleyici olan salataların çok zaman harcamadan hazırlanabilmesi de onları tercih etme sebeplerimiz arasında yer alıyor. Düşük kalorili olmasına rağmen doyurucu olan pek çok salata bulunuyor. Bunlardan birisi de Niçoise Salata. Farklı besinlerin ortaklığıyla hazırlayabileceğimiz bir salata olan Niçoise’nin içerisinde bulunan faydalı besinler, onu lezzetli olduğu kadar çok sağlıklı bir salata haline getiriyor.

Niçoise Salatasını Nasıl Yapabiliriz?

Bu salatayı yapmak hiç zor değil. Çoğu evimizde bulunan malzemelerle hazırlayabileceğimiz bu salatayı aşağıdaki malzemelerle hazırlayabiliriz.

2 orta boy yumurta

200 gram kadar, kalın bir şekilde doğranmış bebek patates

8 adet cherry domates

1 marul kalbi ve yaprakları

100 gram bezelye içi

200 gr ton balığı

ta!da! acılı sardalya konservesi

2 yemek kaşığı mayonez

Limon

Malzemelerin hepsini toparladıktan sonra salata yapımına başlayabiliriz. Bebek patatesleri ve yumurtaları bir tencerede 7 dakika boyunca haşlıyoruz. 7 dakika sonunda yumurtaları sudan alıyor ve bezelyeleri tencereye atarak 4 dakika daha haşlıyoruz. Sonrasında haşlanan yumurta, patates ve bezelyeleri süzgeç yardımıyla süzerek soğumaya bırakıyoruz. Soğuduktan sonra yumurtaları soyup 4’e bölerek bezelye, patates, cherry domates ve marullarla birlikte servis kasesine alıyoruz. Ardından sıra denizden gelen lezzetlerden biri olan ta!da! acılı sardalya konservesini eklemeye geliyor. Onu da ekledikten sonra ton balığını parçalara bölerek serpiştiriyoruz. En sonda da mayonezi zeytinyağı ve biraz limon ile sulandırarak kasenin üzerinde gezdiriyoruz. Salatamız yemeye hazır!

Yüksek Proteinli Lezzet

Oldukça sağlıklı olan deniz ürünlerinin, porsiyonlarına göre haftada bir veya iki kez tüketilmesi tavsiye ediliyor. ta!da! acılı sardalya, yüksek omega-3 oranıyla sofraların vazgeçilmezi olabilecek bir ürün. Aynı zamanda protein açısından da zengin olan bu konserve, bu özelliğiyle uzun süre tok kalmamıza yardımcı oluyor. Eğer bir diyet programımız varsa, doktorumuza danışarak bu ürünü de programa ekleyebiliriz.

Direkt olarak tüketebileceğimiz acılı sardalya konservesi, pratik kullanım avantajı sunuyor. Salataları lezzetlendirmekle kalmayıp tek başına da enfes bir tat olan ta!da! acılı sardalya konservesi ile doyasıya lezzet sofralarda!