Yeni Yıl Sofrası

Yeni Yıl Sofrası

En güzel sofraların hazırlandığı senenin son akşam yemeğini birbirinden özel tariflerle zenginleştirmek mümkün. Lezzetli başlangıçlar, renkli mezeler ve damak çatlatan ana yemekler eşliğinde yeni bir yıla merhaba demek ne güzel olur. Şık ve gösterişli yılbaşı masalarını zengin menülerle süsleyerek yeni yıl coşkusunun tadını doyasıya yaşamak kim istemez ki? Sevdiklerimiz ve ailemiz ile iyi vakit geçirmek için harika bir fırsat olan yeni yıl sofralarını tada! ürünleri ile şenlendirmek mümkün.

Store.Tada Ürünleri ile Yeni Yıl Sofrası

Zengin çeşitlerle donatılan masalar yeni yılın geleneği haline gelir. Hem lezzetli hem de pratik tariflerin ön plana çıktığı bu özel gecede hemen her menüye dahil olabilen çeşitler şöyle sıralanabilir:

• Hazır yemekler içinde bulunan ve annelerimizden miras özel tarifli sıcacık çorbalarla senenin son akşam yemeğine lezzet katmak elimizde. Hazır olarak sunulan yayla, düğün ya da domates çorbası ile başlangıç menüsü kısa sürede hazır olur.

• Yeni yıl sofralarının olmazsa olmazı meze çeşitlerini hazırlamak oldukça kolay. Kırmızıbiber ve patlıcan salatası, yaprak sarma, barbunya pilaki gibi her damağa hitap eden lezzetlerle masanız anında hazır. Pratik ve lezzetli çözüm olan mezeler ile yılbaşı sofraları kısa sürede tamamlanır.

• Ara sıcak ve soğuk tabağı olarak zeytinyağlı kuru patlıcan dolması, biberiyeli haşlanmış patates tercih ederek sağlıklı ve pratik tariflerle yeni yıl sofrası donatılabilir.

• Birbirinden özel tariflerin sunulduğu yeni yıl sofralarında ana yemek olarak geleneksel lezzetler iyi seçenekler arasında yer alır. Nohut pilav, sebzeli bulgur pilavı, etli nohut ya da salsa soslu patatesli tavuk ile ana yemekler şık servis tabaklarıyla sunulabilir. Ayrıca yılbaşı sofralarının vazgeçilmezi olan hindili bulgur pilavını da menülere dahil etmek iyi bir fikir.

• Glutensiz atıştırmalıklarla seneyi tatlı yiyip tatlı kapatmak mümkün. Glutensiz kakaolu ve portakallı, kahveli ve fındıklı, kayısılı ve bademli kurabiye çeşitlerinin yanı sıra biscotti veya pirinç patlağını tatlı menülerine dahil edilebilir.

Bu sofrayı yeni yıl konseptli tasarımlarla donatarak unutulmaz sunumlar da yapabiliriz. tada’nın sağlıklı ve pratik lezzetleriyle muhteşem bir yeni yıl sofrası hazırlamak mümkün! Mutlu yıllar :)