Farklı Bir Gezi Rotası: Katar

Farklı Bir Gezi Rotası: Katar

Farklı Bir Gezi Rotası: Katar

Sıcak havaları ve eşsiz deneyimleri sevenlerin yeni tatil rotası her mevsimi ayrı güzel olan Katar! Kış aylarında bile 20 derecenin altına düşmeyen havası ile üşümekten hoşlanmayanların uğrak noktası oluyor. Sahil ve plajları dünyanın her yerinden turist çekmeye devam ederken asıl heyecan ise yapılan aktivitelerde. Üstelik dünyanın en güvenli 2. kenti oluşu, Türkiye’den vizesiz gidilebilmesi de her geçen gün rotasını buraya çevirenlerin sayısını artırıyor. Bütçeye göre farklı konaklama seçeneklerinin olması da her kesimden insanı kendine çekiyor.

Katar’da istersek dünyanın en büyük otellerinde konaklayabilir, istersek güzelliği dillere destan bir iç deniz olan Khor al Adaid civarında kamp yapabiliriz. Gezi sırasında lezzetli yemeklerden vazgeçmeden bütçeden tasarruf yapmak istediğimizde her molada tada! yanımızda!

Aksiyon Severlerin Yeni Gözdesi

Katar’ın devasa kum tepeleri üzerinde ATV ile eğlenceli bir gezintiye çıkmak mı yoksa eşsiz sahil manzarası eşliğinde jet skiye binmek mi? Katara gittiğimiz zaman aklımıza gelen bütün aksiyon dolu sporları yapmak için imkânımız var. Kitesurfing için ideal rüzgâr hızı ile birleşen masmavi deniz aynı zamanda kano ve kayak gibi aktiviteler için de oldukça sakin. Katar gezisi sırasında aklımıza gelebilecek sualtı ve su üstü birçok farklı aktiviteyi benzersiz doğa ve parlayan güneş altında yapabiliriz.

Çöl Üzerinde Eşsiz Bir Yolculuk

Türkiye’de çöl olmadığı için Katar’a gelenlerin ilk görmek istedikleri yer burası oluyor. Çölün kendine özgü doğasını keşfetmek için de turistik bölgede birçok farklı alternatif bulunuyor. Deve ve atlar ile yapılan geleneksel bir gezintinin ardından yerel lezzetleri tadabiliriz. Maceracı bir günümüzde isek Katar’ın meşhur kum sörfünü de deneyebiliriz. ATV araçlarının arkasına bağlanan sörf tahtaları üzerinde de çölün keyfini çıkarabilir, ardından serinlemek için tekrar sahile gidebiliriz.

Vahşi Yaşamı Yakından Görmek

Su altındaki yaşamı görmenin en iyi yolu scuba diving aktivitesi ile Katar’ın derinlerini keşfetmekten geçiyor. Aşınan kireç taşlarının oluşturduğu şekiller, batıklar ve birçok rengarenk deniz canlısını yakından görmenin heyecanını yaşayabiliriz. Toprak üstündeki vahşi yaşamı görmek için de Al Thakira Mangroves bölgesine uğrayabiliriz. Mangrov ormanlarının eşsiz güzelliğini izleyerek kano ile suyun üstünde ilerleyebiliriz. Tüm yolculuklara ve maceralara eşsiz lezzetlerle eşlik eden tada! ile her yerde keyifli bir sofra kurmamız mümkün!