Dünyanın En Güzel Üç Köyü…

Dünyanın En Güzel Üç Köyü…

Köyleri kim sevmez ki? Yorucu şehir keşmekeşinden uzaklaşmayı istediğimizde, ana vatanımız doğaya dönmeyi dilediğimizde ilk başvurduğumuz yerlerdir köyler. Dünyanın sayısız yerinde gidip görülesi köyler var. Muhteşem güzellikleri ile duyanın seyahat etmek için yerinde duramadığı köylerden birkaçını sizler için derledik, işte dünyanın en güzel köyleri!

• Oia, Yunanistan

• Halong Bay, Vietnam

• Göreme, Nevşehir, Türkiye

Oia, Yunanistan

Dünyanın en güzel köylerinden biri olan Oia, Yunanistan’ın 200 kilometre ötesinde bulunan turistik bir ada. Volkanik bir adalar grubu üzerinde kurulmuş Oia, tamamıyla mavi ve beyaz renklere bürünmüş durumda. Akıllara durgunluk veren büyük koyu ve muhteşem görselliğiyle gelenleri büyüleyen bir yer.

Dünyanın en güzel köylerinden biri olan Oia’da gün batımları oldukça popüler. Siz de burada olmak ve romantik gün batımları eşliğinde sevdiklerinizle bir şeyler atıştırmak istiyorsanız size harika bir haberimiz var, tada! outdoor seçeneklerine göz atarak bu muazzam yerde tatil yapmadan önce ev yemeği tadında lezzetleri de yanınızda götürebilirsiniz.

Halong Bay, Vietnam

Dünya’nın en güzel köyleri listesinin incisi Halong Bay, Vietnam turu düşleyen gezginlerin hayallerini süsleyen bir lokasyon. Uzakdoğu’nun etkileyici ve mistik olan bu ülkesi Vietnam, kültürel yapısı ve tarihi birikimiyle oldukça dikkat çekici. Bu ülkede parıl parıl parlayan bir köy var ki muhteşem güzellikleri ile dudak uçuklatacak cinsten: Halong Bay!

Halong Bay’da irili ufaklı kireçtaşından meydana gelmiş adacıklar göze çarpıyor. Zümrüt yeşili bir deniz üzerine kurulmuş bu adacıklar oldukça göz alıcı bir şölen sunuyor. Körfezde bulunan kireçtaşı tepecikler, sahip olduğu farklı boyut ve dokularla gerçek bir tarihe işaret ediyor.

Göreme, Nevşehir, Türkiye

Tartışmasız Türkiye’nin en etkileyici köylerinden biri olan Göreme, listenin üçüncü sırasında ise ülkemizden Göreme yer alıyor. Dünya’da nam salmış peri bacalarını görmek isteyen onlara insanı kucaklıyor. Yeraltı şehirleri, yeryüzü şekilleri ve sembol haline gelmiş balon turlarıyla adını altın harflerle yazdırıyor.

Bir medeniyetler birleşkesi olan Göreme taştan evleri, peribacaları, Anadolu’ya münhasır kahvaltı ve yemekleriyle oldukça öne çıkan bir köy. Her yıl tonla yabancı turistin akın ettiği bölgede ilk yerleşimin 9 - 10 bin yıl öncesine dayanıyor.

kaynak: https://www.buseterim.com.tr

Tamamını incelemek isteyenler için:

https://www.uswitch.com/mortgages/guides/worlds-most-beautiful-villages/