Yılbaşı Kutlamalarının "En" Ülkeleri

Yılbaşı Kutlamalarının "En" Ülkeleri

Yılın son ayına girerken yeni senenin heyecanı hepimizi sardı. Gelecek yıl için kurduğumuz hayalleri ve yaşanacakların coşkusunu yüreğimizde hissediyoruz. Bu yılki Noel’i yurt dışında geçirmek istiyorsanız sayısız seçenek var. Biz bu sınırsızlık içinde 3 tane rota seçtik. İşte sizin için hazırladığımız kutlamaların “en” ülkeleri listesi…

Kış Atmosferinin Sembolü Finlandiya

Yeni yıl ruhunu sonuna kadar yaşamak isteyenler Lapland’ın merkezi Finlandiya’da buluşuyor. Rovaniemi, Noel Baba’nın köyü olarak bilindiğinden her yıl buraya sayısız turist akını oluyor. Sibirya kurdu kızakları, kar motosikletleri, Ren geyiği motifleri, safariler… Kuzey Avrupa’nın mucizevi Kuzey Işıkları’nın altında eşsiz bir yılbaşı geçirmek için ihtiyaç duyduğunuz her şey var.

Yeniyıl’in Kalbi Fransa

Fransa, kutlamaların “en” ülkesi listesinde asla atlamayacağımız bir ülke. Burası, “Noel pazarlarını gezeyim, buz pateni yapayım, şehrin ışıl ışıl sokaklarını arşınlayayım, sıcak çikolatamı içeyim” diyenlerin adresi. Özellikle Strazburg, 1570 yılından beri yaşayan en eski Noel pazarlarından birine ev sahipliği yapıyor. Christkindelmärik’in yeni yıl coşkusunu yaşamak ve sevdiklerinize hediye almak için uygun bir destinasyon olduğunu düşündük.

Balkanlar’da Sıcak bir Yenıyıl için; Makedonya

Önceki yılı geride bırakmak ve gelecek için yeni bir kapı açmak için Makedonya da harika bir seçenek. Yeni yılı yurt dışında karşılamak ama bunu yaparken bütçenizi zorlamamak istiyorsanız Balkan ülkesi Makedonya oldukça uygun. Üsküp Meydanı’nda kocaman bir çam ağacı, ışıl ışıl sokaklar, Noel babalar, tatlı satıcıları ve yerel konserler… Sadece bunlar bile Makedonya’yı kutlamaların “en” ülkeleri listesinde baş sıraya koyuyor.

Yılbaşı, farklı kıtalarda yaşayan insanları ortak noktada buluşturuyor. Noel’i bu kadar heyecan verici yapan evrensel olarak hissettiğimiz umut ve mutluluk duygusu. Geçmiş yılda yaşananları geride bırakmak istiyoruz ve gelecek yeni günlere karşı içimizde hoş bir sıcaklık var.

Tatili hayalinizdeki rotada yaparken kıymetli vaktinizi sadece sevdiklerinize ve eğlenceye ayırmanızı istiyoruz. Yola çıkmadan önce Tada!’nın yetkin şefleri tarafından hazırlanan özel lezzetleri çantanıza atmayı unutmayın.

Herkese sevgi dolu, mutlu, coşkulu ve hayallerin gerçekleştiği eşsiz bir yıl dileriz. Mutlu yıllar!