Çocuklarla Ara Tatilde Yapılacaklar Listesi!

Çocuklarla Ara Tatilde Yapılacaklar Listesi!

Ülkemizin dört bir yanı birbirinden güzel ve eğlenceli tatil rotalarına sahip. Kuzeyi, güneyi, doğusu, batısı derken, nereye gitsek doğal güzellikleri, tarihi, havası, sanatı, mutfağı ve gezi rotaları ile tadını damağımızda bırakacak bir tatil bizi bekliyor demektir.

Birinci dönemin bitmesine sayılı günler kaldı. 21 Ocak 2022 Cuma günü sona erecek ve çocuklarımız okul stres ve ders yoğunluğuna ara vererek, iki haftalık yarıyıl tatiline başlayacaklar. Çocuklarımız ile bu ara tatilde eğlenceli bir program yapmadan önce, kışın bu soğuk günlerinde içimizi ısıtacak bir gezi rehberi çok faydalı olurdu.

İşte okul stresini unutmak ve keyifle gezip öğrenmek için çocuklarımızla gidebileceğimiz sıcacık ve eğlence dolu rotalar:

İzmir - Uzay Kampı


Bilim ve teknolojiye meraklı çocuklarımız için, İzmir’deki Uzay Kampı harika bir tatil önerisi olabilir. 7-15 yaş arasındaki çocuklar için düzenlenen bu kamp, aynı zamanda günübirlik geziler için de imkan sağlıyor. Güneş sistemine yolculuk, astro tur, simülatörlü aile turu ve uzay serüveni, kamptaki etkinliklerden sadece birkaçı.

Bolu - Abant Gölü


Çocuklarımız ile ara tatilde gidebileceğimiz gezi rotaları listesi hazırlıyoruz, ama Bolu aslında yılın her ayında gidebileceğimiz bir şehir. Kış mevsiminde gittiğimizde ise, doğal güzelliklerine bir de muhteşem kar manzaraları eşlik ediyor. Çocuklarımızla Abant Tabiat Müzesi’nde hayvanlar alemine keyifli bir yolculuk yapabilir, Abant Gölü çevresinde yürüyüş yapabilir, yemyeşil yaylaların tadını çıkarabilir, acıktığınız zaman ta!da!’nın atıştırmalıklarını deneyebilirsiniz.

İstanbul - Legoland


Bütün bir günü çocuklarımızla çılgınlar gibi eğlenerek ve lego yaparak geçirmeye ne dersiniz? Üç bin metrekarelik bir alana kurulan Legoland’de, lego fabrikası, lego havuzu, lego sineması ve lazer oyunu ile zamanın nasıl geçtiğini anlamak imkansız olacaktır

Kocaeli - Kartepe


İstanbul’a yakın bir tatil için, Kocaeli’nin Kartepe ilçesi doğru bir tercih olabilir. Kartepe deyince, akla ilk olarak kayak tatili gelse de, çocuklarımızla yapacağımız bir tatil için, Ormanya da güzel bir alternatif olabilir. Yürüyüş parkurları ve hayvanat bahçesi ile adeta çocuklarımızla eğlenceli bir gün geçirmeniz için tasarlanan Ormanya’nın bir başka özelliği ise, Avrupa’nın en büyük, dünyanın ise üçüncü en büyük doğal yaşam alanı olması. İstanbul ve çevresinden günübirlik bir gezi yaparak Ormanya’ya gitmek ve burada çocuklarımız ile geçireceğimiz dolu dolu bir günün yorgunluğu sıcak bir çay ile atarken yanında ta!da!’nın enfes kurabiyelerinden tatmak kulağa çok hoş geliyor.

İstanbul - Oyuncak Müzesi


Yaşı ne olursa olsun her zaman çocuk kalanlar için kurulan Oyuncak Müzesi, dünyanın hemen her yerinden dört binden fazla oyuncağı bir araya getiriyor. Üstelik içlerinde 1700’lü yıllardan kalma oyuncaklar bile bulunuyor. Vakitleri tablet ya da cep telefonları ile geçiren çocuklarımızla Oyuncak Müzesi’ne giderek, onlara oyuncakların önemini hatırlatmak hoş bir fikir olabilir. Bu arada biz de çocukluk günlerimize geri dönerek anılarımızı yad etme fırsatı yakalayabiliriz.


Ama nereye gidersek gidelim, acıktığımız her an ta!da!’nın sağlıklı ve lezzetli yemeklerini yanımıza almayı unutmayalım. Keyifli tatiller!