Mis Gibi Sıcacık Kahvenizin Yanına Ne İyi Gider?

Mis Gibi Sıcacık Kahvenizin Yanına Ne İyi Gider?

Davetkâr kokusuyla akılları baştan alan bir fincan kahve, zor toplantı sonralarına da keyifli arkadaş buluşmalarına da aynı lezzetle eşlik eder. Günün hangi saati olursa olsun, oturup biraz soluklanmak istediğimizde aklımız hep bu baş döndürücü kokunun peşinden gider.

Her damak tadı ayrı, herkesin favori kahve çeşidi farklı olsa da 40 yıllık hatır taşıyan Türk kahvesinin yeri her sofrada aynıdır. Bol köpüğü, yoğun tadı ve rahat içimi sayesinde günün her anına eşlik edebilen Sahure Hanım kahvesi ile misafirleri ağırlamak çok keyifli.

Sahure Hanım Kahvesi Eşliğinde Lezzetli İkramlar

Saray mutfağından bugünkü sofralarımıza tüm zarafetiyle taşınan Türk kahvesi yüzyıllardan beri damaklarımızı şenlendirmeye devam eder. Mühürlü ve ince çekimli Sahure Hanım Kahvesi’yle ise her yudum daha güzel.

Lezzeti kadar sunumuyla da göz dolduran Türk kahvesini bir bardak su ve tatlı ikramlar ile sunmak ise adettendir. İster misafirinizi etkilemek isterseniz de kendinizi şımartmak için kahvenizin yanına keyfinizi taçlandıracak ikramlar eklemeyi ihmal etmeyin. Tatlı yiyip tatlı konuşmak için şu ikram önerilerini değerlendirebilirsiniz:

• Lokum ve Çikolata: Türk kahvesi deyince akla ilk gelen ikram lokum ve çikolatadır. Kahvenin ardından ağızda kalan yoğun telve tadını gidermek amacıyla ikram edilmeye başlayan bu ikili, zamanla Türk kahvesinin ayrılmaz bir parçası haline gelir.

• Badem Ezmesi: Tıpkı Türk kahvesi gibi Osmanlı saray mutfağına dayanan bu yoğun lezzet, lokum ve çikolata ikilisine alternatif bir ikram olabilir.

• Çikolatalı Toplar: Un haline getirdiğiniz bisküvilere ekleyeceğiniz eritilmiş çikolata ile lezzet dolu toplar yapabilirsiniz. Topların üzerine hindistan cevizi ve fındık parçaları serperek ikram etmeyi unutmayın.

• Kekli Truffle: Klasik kek tariflerinin dışına çıkmak isterseniz hazırladığınız kekleri iyice ufalayın ve üzerine yavaş yavaş süt ilave edin. Kıvam alan karışımdan parçalar alarak yuvarlayın ve kekli truffle’niz hazır!

• Kuru Meyveli Kurabiye: Meyveli kurabiyeler, içerdikleri hafif aromalar ile yoğun Türk kahvesi lezzetini dengeleyerek harika bir ikram seçeneği olurlar. Eğer kurabiye hazırlamaya vaktiniz yoksa sizin için pişirdiğimiz tada! kayısılı bademli kurabiyeleri keyifle ikram edebilirsiniz.

Sahure Hanım Kahvesi’nin Lezzet Ortağı: Kayısılı Bademli Kurabiye

Sağlığa olan faydaları saymakla bitmeyen kayısı, aynı zamanda kurabiye tariflerinin de olmazsa olmazıdır. Bir de bu lezzet kıtır badem parçalarıyla buluşunca dayanılmaz bir hale gelir.

Kurabiye pişirmekle uğraşmak istemeyenler için tada! kayısılı bademli kurabiye mükemmel bir seçim olur. Ayrıca kahve keyfiniz kadar sağlığınızı da düşündüğümüz için kayısılı bademli kurabiyemizi, çölyaklı tüketicilere uygun olarak hazırladığımız glutensiz formülle üretiriz.

Kurabiyenizin yanına kahveniz ise Sahure Hanım’dan!