Bal Kabağının Faydaları

Bal Kabağının Faydaları

Bal kabağı, kendine özgü lezzeti, rengi ve faydaları ile ön plana çıkan bir sebzedir. Sonbahar mevsiminin bitkisi olan bal kabağı, lezzetli olduğu kadar şifalı bir bitki olarak da insanların keyifle tükettiği bir gıdadır. Sofralara renk katan bal kabağı, özellikle sonbahar ve kış aylarında insanlara ihtiyaç duydukları vitamin ve bağışıklık desteğini sağlar. Bununla birlikte cilt sağlığını ve tazeliğini koruyan bu eşsiz sebze, insanların ruh haline de pozitif etki yapar.

Bal Kabağının Yararları

Bal kabağı, zengin besin değerlerine ve düşük kaloriye sahiptir. Vücut direncini ve bağışıklığını güçlendirdiği için mevsim geçişlerinde sağlığınızın korumasına yardımcı olur. Bu sebzeyi içeren yemekler, vücudu enfeksiyonla mücadele konusunda bir hayli güçlendirir. Bununla birlikte cilt sağlığını olumlu ölçüde etkileyen bal kabağı, doğal bir şekilde genç ve temiz bir cilde sahip olmanız için son derece etkilidir. Bal kabağının bilimsel olarak tespit edilmiş birçok faydası vardır. Sağlığınız için düzenli bir şekilde tüketmeniz gereken bal kabağının faydaları şu şekilde sıralanabilir:

· Bal kabağı, son derece güçlü bir omega 3 kaynağıdır.

· Zengin A ve C vitamini içeriğine sahip olan bitki, göz sağlığını korumakla birlikte 100 gram tüketildiği takdirde günlük C vitamini ihtiyacını karşılar. Böylelikle özellikle kış aylarında bünyenizin direnci artar.

· 100 gram ölçüsünde bal kabağı, yalnızca 45 kalori içerir ve yoğun miktarda lif içerdiği için güçlü besin takviyesi sağlarken vücudunuzun formda kalmasına da yardımcı olur. Ayrıca yoğun lif oranıyla sindirim sisteminizi düzenler ve tokluk hissi sağlar.

· Bal kabağı, hücreleri tazeleyerek bünyenizin genç ve sağlıklı kalmasına yardımcı olan bir bitkidir.

· Bal kabağı, kan basıncını düzenlemeye yardımcı olur.

· Kemik dokularına iyi gelen bal kabağı; kalsiyum, fosfor, demir ve magnezyum deposudur.

· İçerdiği B1, B3, B6 ve folik asit vitaminleri sayesinde bağışıklığınızı güçlendirir.

ta!da! güvencesiyle üretilen Balkabağı Ekmekli Kaşar Peynirli Kapya Biberli Sandviç, yoğun bal kabağı içeriği sayesinde vücudunuzun direncini ve bağışıklığını güçlendirmeye yardımcı olur. Sizler için hazırladığımız sağlıklı ve lezzetli hazır gıda ürünlerine ulaşmak için online mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.