Evde Yaratıcı Yılbaşı Sofra Önerileri

Evde Yaratıcı Yılbaşı Sofra Önerileri

Bu sene yeni yıla diğer yıllardan daha farklı giriyor olsak da tadını çıkarmak elinizde. Evde keyifli bir günün olmazsa olmazı ise şahane bi rsofra. Yılbaşı konseptli bir masada yenen lezzetli yemekler gibisi yok.

Yılbaşı için Sofra Süslemesi Önerileri

Yılbaşı sofralarınızı yeşil ve kırmızı tonları baz olarak hazırlayabilirsiniz. Masa örtüsü ve runner renklerinde bu tonları tercih etmeniz, masanızda bir yılbaşı havası oluşturmak için yeterli olur. Kışa dair notalar, masanızı zenginleştirmek için kullanılabilir. Kış motiflerini sofranıza taşımak için, kozalaklar doğal ve hesaplı bir seçenek olabilir. Minik kar küreleri ve mumlarda kış etkisini yansıtarak sofra dekorasyonunuzu zenginleştirir. Çam ağacı süslemelerini masa üzerinde kullanarak da bu havayı tamamlayabilirsiniz. Yılbaşı sofralarına gold tonları da çok yakışır. Bardak ve tabaklarda yaldızlı modellere yönelerek sofranıza ışıltı katabilirsiniz. Çatal bıçak tercihinizi de altın detaylı modellerden yana kullanarak bütünlük sağlayabilirsiniz.

Yılbaşı Sofrası için Pratik Menü

Yılbaşı sofralarının vazgeçilmezlerinden biri hindi olsa da, bu süreçte kalabalık toplantılardan uzak durmamız nedeni ile bütün bir hindi, çekirdek aile için biraz fazla gelebilir. Bu yüzden bütün bir hindiden ziyade, parça hindi tercih edebilirsiniz. Bir başka lezzetli alternatif ise kestaneli iç pilavla servis edebileceğiniz bütün bir tavuk.

Yılbaşı sofralarınızı zenginleştirecek en önemli detaylar arasında zeytinyağlılar ve mezeler sayılabilir. Sofranızın iştah kabartan bir görünüme kavuşması için en az 4 çeşit soğuk başlangıç ya da meze bulundurabilirsiniz. Eğer meze ve zeytinyağlılar için yeterli vaktiniz yoksa, ta!da! konserve mezeler arasından istediklerinizi seçebilirsiniz. ta!da! yaprak sarma lezzetinden, köz patlıcana kadar uzanan, ev yapımı tadında, geniş ürün yelpazesinden sipariş verebilirsiniz. Ürünleri tek tek alabileceğiniz gibi, avantajlı paketleri de tercih ederek, yılbaşı sofranıza lezzet katabilirsiniz. Lezziz yılbaşı mezelerini buradan hemen inceleyerek sipariş verebilirsiniz.

Yılbaşı sofralarında yaratıcılığı kolaylıkla harmanlamak isteyenler için konservelerimiz burada!