Glütensiz Unlar

Glütensiz Unlar

Glütensiz unlar, çölyak hastaları için özel olarak üretilir. Buğday içinde doğal olarak bulunan bir protein olan ve glüten intoleransı yaşayan kişiler tarafından tüketilmesi durumunda çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilen glüten, alerjik kişilerin yaşam kalitesini ciddi oranda düşürebilir. Bu tarz hassasiyetler yaşayanlar için özel olarak üretilen glütensiz unlar ve glütensiz unlardan hazırlanan atıştırmalıklar, dilediğiniz lezzeti herhangi bir kısıtlama olmaksızın güvenle tüketebilmenize yardımcı olur.

Glüten İntolerans Problemi Nedir, Neden Olur?

Glüten intoleransı ve çölyak hastalığı, buğday ununda yer alan glüten proteinine karşı alerjisi bulunan kişilerde görülür. Glüten proteni, hamura kıvamını kazandıran ve lezzet veren bir bileşendir ancak sindirim açısından çeşitli sorunlara yol açabilir. Çölyak hastalığı bulunmayan kişilerce dahi güçlükle sindirilebilen glüten proteini, intolerans yaşayanlarda ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Glüten intoleransına sahip olanlarda sindirim bozukluğu, ishal, gaz sancısı, şiddetli karın ağrısı gibi etkilere yol açan glüten, çölyak hastalarında ise kısırlık ve kemik erimesi gibi ciddi rahatsızlıkları tetikleyebilir.

Glütensiz unlardan yapılan ürünler, son derece kolay bir şekilde sindirilir ve kilo vermeye yardımcı olur. Son dönemlerde yapılan araştırmalar, glütensiz ürünler tüketenlerin kendilerini daha enerjik ve sağlıklı hissettiklerini ortaya koyar. Glüten intoleransı ya da çölyak rahatsızlığı bulunmayan kişilerin de glütensiz unlarla yapılmış yiyecekleri tüketmesi, kimi uzmanlar tarafından sağlık açısından faydalı bulunur. Glütensiz unlar, klasik un çeşitlerinden glüten proteinleri çıkarılarak elde edilir ve diğer tüm besin değerleri korunur. Bu sayede sağlığınızı kolayca korumanızı ve unlu ürünlerden istediğiniz tüm besin bileşenlerini kolayca alabilmenizi sağlar.

En Lezzetli Glütensiz Atıştırmalıklar

Eğer siz de birbirinden lezzetli glütensiz atıştırmalıklar keşfetmek istiyorsanız ta!da! Glutensiz’in size özel olarak ürettiği nefis seçeneklere göz atabilirsiniz:

·       Biscotti

·       Hindistan Cevizli Kurabiye

·       Karabuğdaylı Grissini

·       Ispanaklı İnce Gevrek

·       Peynirli Dereotlu Mini Kraker

·       Zerdeçallı İnce Gevrek

·       Pizza Aromalı İnce Gevrek

ta!da! glütensiz ürünlerini Migros'larda yada store.tada.com.tr sitesinden ulaşabilirsiniz. Siz de ta!da! imzalı glütensiz atıştırmalıkları deneyin, sağlığınızı korurken eşsiz lezzetler keşfetme fırsatını yakalayın!

Kaynak: https://www.medicalpark.com.tr/gluten/hg-2278

Gluten toleransı olanla özel ürettiğimiz en lezzetli ve çeşitli glutensiz ürünleri buradan inceleyebilirsiniz.