Glütensiz Ürünlerde Yerli Üretim

Glütensiz Ürünlerde Yerli Üretim

Günümüzde sağlıklı beslenmeye verilen önem gittikçe artıyor. Glütensiz ürünler, bağırsak sağlığına olan etkileri hakkında yapılan araştırmaların artmasıyla birlikte sağlıklı beslenmede önemli bir rol oynamaya başladı. Ancak bu ürünlere ulaşmak hâlâ çok kolay değil. Glütensiz ürünlerin kolay ulaşılabilir olması başta çölyak hastaları olmak üzere, glütenin toleransı olanlar ve çeşitli sebeplerden dolayı glüten diyeti yapanlar için oldukça önemli.

Glütensiz atıştırmalıklar glüten diyeti içinde önemli bir yere sahip. Son yıllarda bu diyeti uygulayanların sayısı giderek artıyor. Günümüzde her 10 kişiden 1’i glüten tüketmemeyi tercih ediyor. Oysa ülkemizde glütensiz ürünler çoğunlukla ithal ediliyor ve ithal ürünlerin yüksek fiyatlı olması bu ürünlere ulaşmayı zorlaştırıyor. Bunun yanı sıra glütensiz ürün çeşitliliğinin oldukça sınırlı olması ve çoğu markette satılmaması da glüten diyeti uygulayanları zor durumda bırakıyor. Yulaf gibi doğal yapısı gereği glüten içermeyen ürünlerin pek çoğu, buğday ürünleriyle aynı bantta üretiliyor. Aynı bantta yapılan üretim, bu ürünlerin düşük miktarda da olsa glüten içermesine sebep olabildiğinden, özellikle çölyak hastaları için büyük bir probleme sebep oluyor.

Sağlıklı ve yenilikçi tatlarıyla ta!da! glütensiz beslenenlere özel ürün çeşitliliği sunuyor. Peynir, ıspanak, zerdeçal gibi sağlıklı içeriklere sahip tuzlu ürünlerin yanı sıra tatlı ihtiyacını karşılayacak hindistan cevizli, fındıklı ve kuru üzümlü pek çok glütensiz atıştırmalık geliştiriyor.

ta!da! glütensiz atıştırmalıklar, çapraz bulaşma riskini engellemek için 2020 Ağustos ayından beri, glütensiz ürünlere özel olarak %100yerli sermayeyle kurulan bir fabrikada üretiliyor. Yerli sermayeyle Türkiye’de üretilmesi sayesinde ta!da!  atıştırmalıklar, ithal ürünlerin aksine ulaşılabilir fiyatlarda sunuluyor.

Glütensiz ve uygun fiyatlı atıştırmalıklara herkesin kolayca ulaşabilmesi artık mümkün. Glütensiz ta!da! ürünlerini Aralık ayının sonundan itibaren Migros’lardan veya hemen şimdi store.tada.com.tr üzerinden satın alabilirsiniz.