Huzuruyla Bu Sonbahar Sizleri Karşılayacak Açık Hava Rotaları

Huzuruyla Bu Sonbahar Sizleri Karşılayacak Açık Hava Rotaları

Pandemi nedeniyle evlerde geçen karantina günleri geride kaldı ancak temkin devam ediyor. Kapalı mekanlarda buluşmalar açık havaya transfer ediliyor, mesafeli oturularak sohbetler gerçekleştiriliyor. Gezinin, eğlencenin, buluşmanın yeniden tanımlandığı koronavirüs pandemisi döneminde sonbahar da yeni keşifler yapmayı gerektiriyor. Hafif serin havada huzurla ziyaret edebileceğiniz, keşfedilmemiş birçok açık hava noktası bulunuyor. Siz de pandemi tedbirleriyle rahat bir nefes almak için sonbaharda açık hava rotaları ile huzuru yeniden keşfedebilirsiniz.

Türkiye'nin En Güzel Güz Şehirleri

Anadolu'da gezip görülecek birçok açık hava rotası bulunuyor.

Sonbaharda bir başka güzel olan Nevşehir'i ziyaret edebilir, Göreme açık hava müzesinden Güvercinlik vadisine dek birçok alanda sonbaharın tadını çıkarabilirsiniz.

Mimariye meraklıysanız UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine dahil edilen Safranbolu evlerini görmek için Kastamonu'ya gidebilirsiniz. Taş kaldırımlarda kendinizi zamanda yolculuk yapıyor gibi hissetmeniz oldukça olası.

Bursa'nın yeşilliği ile gölün maviliğini bir araya getiren İznik, huzur dolu bir hafta sonu kaçamağının adresi oluyor. Açık havada bol bol gezebilir, fotoğraflarla gezinizi ölümsüzleştirebilirsiniz.

Sonbaharın yağışsız günleri kamp için son fırsatları sunuyor. Abant Yedigöller'e giderek sakin ormanlarda, huzurlu bir tatil yapabilirsiniz. Temiz havada, insanlardan ve pandemi sıkıntısından uzak yaşamın tadını çıkarabilirsiniz.

Yazın tatilcilerin akınına uğrayan Antalya, sonbaharda Likya Yolu'nun yolcularını bekliyor. Fethiye'den Antalya'ya uzanan yürüyüş yolunu takip ederek eşsiz bir macera yaşayabilirsiniz.

Açık Havada Yapılabilecek Etkinlikler

Pandemi nedeniyle evde sıkılmamanız ve temkini elden bırakmadan doyasıya hayatın keyfini çıkarmanız için birçok açık hava etkinliği bulunuyor. Mesela Abant'ta kamp yapabilir, Ağva'da tekne turuna çıkabilirsiniz. Kapadokya'da balona binerek şehri yukarıdan izleyebilir, İznik'te sandal sefası yaşayabilirsiniz. Safranbolu'da fotoğraf çekerek anı yakalamanın tadını çıkarabilir, Bolu Kuş Cenneti'nde doğanın harikalarına yakından tanık olabilirsiniz. Keşfetmek isteyenlere açık hava sürprizlerle dolu! Siz de temizlik, maske ve mesafe kurallarına uyarak sonbaharın güzelliklerini görebilirsiniz.

Açık Hava Etkinliklerinde Pandemi Önlemleri

Açık havada da olsanız ellerinizi sık sık temizlemeye, maskesiz ve mesafesiz kimseyle görüşmemeye özen göstermelisiniz. Gittiğiniz sakin kasaba ve köylerde bile pandemi riskinin bulunduğunu aklınızda tutmalı, özellikle restoran ve kafelerde yemek yeme konusunda titiz davranmalısınız. Bardaktan çatala dek tüm servis ürünlerinin kapalı durduğundan emin olmalı ve her ihtimale karşı tüm malzemeleri özenle silmelisiniz. Servis personelinin önlemleri dikkatle uyguladığı mekanları tercih etmelisiniz. Tüm dikkatinize rağmen yemek konusunda içiniz rahat etmiyor veya bunca zahmete değmiyorsa üzülmeyin. ta!da! yemek için pratik çözümler sunuyor. Siz de ta!da! outdoor ürünlerini yanınıza alarak kimseyle temas etmenize gerek kalmadan güvenle yemek yiyebilirsiniz.

ta!da! outdoor ürünleri içinde 8 saat boyunca bir kişinin yiyecek ihtiyacını karşılaması için özenle hazırlanan etli, etsiz ve tavuklu menüleri bulunuyor. Nohut yemeğinden bulgur pilavına, enerji veren hurma bardan filtre kahveye kadar besin ihtiyaçlarını karşılayan yemek ve atıştırmalık sunan menüler, alevsiz ısıtmak için gerekli malzemeleri de içinde bulunduruyor. Az yer kaplayan, kolayca taşınan menülerden dilediğiniz kadar alabilir, güven ve huzurla pandemi stresinden uzak açık hava seyahatleri yapabilirsiniz.