Korona Günlerinde Tatil: Güvenli Tatil için Öneriler

Korona Günlerinde Tatil: Güvenli Tatil için Öneriler

Koronadan uzak tatil yapmak için tüm tatilcilerin bilinçli olması gerekiyor. Alınacak küçük önlemler, yapılacak tatil planı değişiklikleri ile tatiller koronadan uzak ve güvenli geçirilebiliyor. Koronavirüs sürecinde her tatilcinin bilmesi gereken noktaları ta!da! sizler için derledi. İşte tüm dünyada panik yaratan koronavirüsten korunmak için tatilcilere huzurlu tatil önerileri...

 

Tatil Planı Yaparken Dikkat

Koronadan uzak tatil yapmak için planınızdan tatil detaylarına kadar tüm süreçlerde hijyene, mesafeye özen göstermelisiniz.

· Tatil tercihinizi bu yıl daha az insanla temas edeceğiniz sakin yerlerden yana kullanabilirsiniz.

· Doğada kamp, tekne ve karavan tatili yapmayı seçerek, tatilinizi ıssız koylarda, kimsesiz kumsallarda geçirebilirsiniz.

· Çadır tatilinin yanı sıra bungalov veya küçük taş ev bulunduran butik otellere yönelebilirsiniz. Sadece kendinize ait olan alanlarda konaklayarak riski en aza indirebilirsiniz.

· İnsanlarda temas etmemek için daha az kapasiteli apartlar, butik oteller ve kiralık evler tam size göre. Çok yıldızlı, kalabalık otellerde sakin alanlar bulmak daha zor olabiliyor.

· Otellere gitmeden önce hijyen sertifikaları ve otel önlemleri konusunda bilgi alabilirsiniz. Sizlere hijyen güvencesi veren, önlemleri artıran işletmeleri tercih edebilirsiniz.

 

Tatildeyken Kendinizi Koronavirüsten Koruyabilirsiniz

Seçtiğiniz tatil yeri ne olursa olsun, tatil süresincede koronavirüs önlemlerine devam etmelisiniz. Eğer lüks otellerde konaklayacaksanız, işletmenin de vereceği destekle, anahtar veya kart yerine kapılarda QR kod kullanabilirsiniz. Odalarda, sık sık ellerinizi sabunla yıkamalısınız. Otellerin toplu kullanım alanlarında da hijyene dikkat etmelisiniz. Çok sayıda insanın bir arada olduğu deniz ve havuzda insanlardan uzak durmaya, şezlonglar arasında mesafe olmasına özen göstermelisiniz.İnsanlara yaklaştığınızda maske takmalı, gün içinde defalarca ellerinizi dezenfekte etmeli ve olası riski en aza indirmelisiniz.

 

Restoranlarda Hijyen Önemli

Restoranlar, otellerin en çok hijyen gerektiren ve riski de bir o kadar çok olan alanları olarak gösteriliyor. Koronadan uzak tatil yapmak istiyorsanız, restoranlarda açıkta duran yemeklerden uzak durmalısınız. Yemek tabaklarını, çatalları, bardakları kullanmadan önce silmeli ve servisi porsiyon olarak almalısınız. Bir hayli zahmetli olan bu süreçte, kendinizi güvende hissetmek için, yemek esnasında masaların arasında mesafenin de fazla olması gerekiyor. Yemek sırasında kimse maske takamadığından dolayı mesafe daha çok önem kazanıyor. Restoranda çalışanların maskeli olduğundan ve ellerini sık sık temizlediğinden emin olmalısınız. Elbette otellerde, tatil yerlerinde restoran hijyenine ve korona önlemlerine uymak çok daha zor oluyor.

 

ta!da! İle Yemekte Lezzet ve Güven Sizinle

Dilerseniz, konaklayacağınız yerlerden yemek dışı fiyat isteyebilir ve yemeklerinizi hazır alabilirsiniz. ta!da! hazır yemekler, tam tadında yemek lezzetini en hijyenik şekilde sizlere sunuyor. Baklagillerden zeytinyağlılara, pilavlardan çorbalara kadar aradığınız tüm lezzetleri ta!da!’da bulabilirsiniz. Hijyenik şekilde üretilen ve el değmeden paketlenen yemekleri ısıtarak veya direkt tüketebilir, kendinize eksiksiz sofralar kurarak tatilde lezzetli yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz. ta!da! ile koronadan uzak ve güvenli tatil yapabilirsiniz.