Mre Paketi Nedir ? Mre Paket Tekniğinin Faydaları ve Kullanım Alanları Nelerdir ?

Mre Paketi Nedir ? Mre Paket Tekniğinin Faydaları ve Kullanım Alanları Nelerdir ?

Açılımı “Yemeye Hazır Yemek” olan MRE, özel ambalajı ile içindeki besinlerin uzun yıllar zarar görmeden saklanmasını sağlayan, kolay taşınabilen, soğutma ya da ısıtma gereksinimi olmadan tüketilebilen yiyeceklerdir. Atası olarak konserveleri kabul edebileceğimiz MRE tekniği, askerlerin ağır yükler taşımadan dengeli ve sağlıklı şekilde beslenmeleri amacıyla 2. Dünya Savaşı sonrası geliştirilmeye başlanmıştır. 1980’li yıllardan sonra bugünkü formuna kavuşan ürünler ise taşıma ve saklama kolaylığı ile uzun ömürlü oluşlarını, tasarlanan özel ambalajlara borçludur.

Asker yemeği olarak geliştirilen ve üretimi bu şekilde başlayan MRE ürünler; doğal afetler, savaş ve salgın gibi tehlikeli dönemlerde milyonlarca insanın hayatta kalmasının ardından sivil hayata geçiş yapmıştır. Askeri kurumlar ve yardım kuruluşları tarafından olağanüstü durumlarda daha yaygın kullanılan bu ürünler; dağcılık, kamp faaliyetleri, mağara araştırmaları gibi açık hava aktivitelerinde yarattığı lojistik ve operasyonel avantajlarla günlük hayatın içinde yoğun şekilde kullanılmaya başlanmıştır.

Ürün çeşitliliği, kullanım kolaylığı, güvenilir tüketim özellikleri ve uzun raf ömrü, başta açık hava faaliyetleri olmak üzere pek çok alanda çeşitli nedenlerle rasyon besinlerin tercih edilmesinin önünü açar.

· Sivil kullanım için hazırlanan ürünler damak zevkine göre tavuklu, etli ve sebzeli çeşitlerden oluşur ve farklı porsiyon ölçülerine uygun olarak düzenlenir.

· Günlük kullanımı giderek yaygınlaşan MRE paket seçenekleri, tüketici ihtiyaçlarına göre klasik yiyecek çeşitlerini vejetaryen besinler, kahvaltılık ürünler ve atıştırmalık besinlerle destekleyerek paket çeşitliliğini artırır.

· Sunulan rasyon paket alternatifleri; tek ve üç öğünlük porsiyonların yanı sıra 3 gün yetecek yiyecek içeren MRE serilerini de ürün gamında barındırır.

Rasyon besinler; kamp aktiviteleri, uzun doğa yürüyüşleri ve rotasız yolculuklarda yiyecek bulma ve hazırlama zahmetine son verir. Tek ve toplu kullanıma göre içerikleri düzenlenen tada rasyon menüleri içinde 550 ve 1,750 gramlık paketler en çok tercih edilenler ürünleri oluşturur. Her pakette farklı bir menü ve ürün içeriği bulunan tek ve üç öğünlük olarak hazırlanan bu paketler etli, etsiz yiyecek arasından seçim yapma kolaylığı yaratır. Dünyada kabul gören standart içeriklerin yanı sıra yerel damak tadına göre oluşturulan Turkish MRE paketleri bu paket alternatiflerine dahildir. Çantanızda, soğutucu bölmelerde hatta giysilerinizin cebinde bile kolayca taşıyabileceğiniz ta!da! Outdoor ile ne yiyeceğiniz sorunu yaşamadan doğanın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.