Pandemi ile Değişen Yemek Alışkanlıkları

Pandemi ile Değişen Yemek Alışkanlıkları

Aralık 2019’dan beri dünya gündeminde yer alan COVID-19 salgını, ilk vakanın görüldüğü andan itibaren Türkiye’de de sosyal yaşamı, iş hayatını, yemek alışkanlıklarını ve alışveriş davranışlarını değiştirmeye devam ediyor. Gerek kısıtlamalar nedeniyle restoran, kafe gibi sosyalleşme alanlarının kapatılması, gerekse kişilerin virüse maruz kalma riskini en aza indirmek istemesi sonucunda ev dışındaki mekanlarda yemek yeme yerini evde yemeğe bıraktı.

Vakaların seyrine göre sokağa çıkma yasağı, restoran ve kafelerin kapatılması gibi kısıtlamalar gevşetildiğinde bile ev dışındaki yemek tüketiminin büyük oranda düştüğü gözlemleniyor. Ayrıca pandemi döneminde hijyen ve güven konusundaki hassasiyetler, kişilerin gıda ve yiyecek seçimini de etkiliyor. Bu süreçte açık gıda ve yemek tüketimindeki çekinceler paketli gıda tüketimini artırıyor.

Paketli Gıdalar Güvenli mi?

Açıkta satılan gıda ve yemekler yerine tercih edilen paketlenmiş ürünler hem evde hem iş yerindeki yemek molalarında rahatlık vadediyor. Peki, paketli gıdalar güvenli mi? Paketli gıda tüketiminde dikkat edilmesi gereken unsur, TSE COVID-19Güvenli Üretim sertifikasının varlığı oluyor. Bu sertifikaya sahip hazır paketli gıdalar evde ya da çalışma ortamında kolaylık sunuyor. ta!da! da Güvenli Üretim sertifikası ile ürettiği hazır yemek ve konserve çeşitleri ile her damak tadına hitap ediyor.

Her Damak Tadına Hitap Eden Lezzetler

Günümüz dünyasında birçok lezzete paketli olarak ulaşabilirsiniz. ta!da! çorbalardan zeytinyağlılara, etli yemeklerden pilava birbirinden lezzetli ürünleri beğeninize sunuyor. Tam tadında yemeklerini 4 dakikada açabilir, ısıtıp hemen yiyebilirsiniz. ta!da! hazır yemek çeşitleri arasında zeytinyağlı yaprak sarması, düğün çorbası, bulgur pilavı, soslu tavuk, etli nohut, taze fasulye, kuru fasulye, mercimekli enginar gibi birbirinden leziz tatlar sizi bekliyor.

ta!da! hazır yemekleri isterseniz iş yerinde öğle arasında, isterseniz işten eve döndüğünüzde pratik bir akşam yemeği olarak tüketebilirsiniz. Kısa sürede masanıza gelebilen yemekler, günlük koşuşturmacanın arasında yemek hazırlama stresini de en aza indiriyor. Üstelik paketli hazır yemekler buzdolabı gerektirmeden oda koşullarında 1 yıl muhafaza edilebiliyor. Siz de sofranıza layık yemekler için ta!da!’nın güvenilir hazır yemeklerini tercih edin. ta!da! paketli hazır yemekleri hemen şimdi sipariş edebilirsiniz.

Sizin sağlığınız düşünülerek özel olarak hazırlanan ta!da hazır yemekleri, hazır ürünlere yeniden güvenmenizi sağlayacak.