Pandemi ve Kamp

Pandemi ve Kamp

Pandemi dönemiyle birlikte başlayan karantina sürecinde doğayla iç içe olabileceğiniz mekanlara daha çok ihtiyaç duyabilirsiniz. Pandemi koşullarında gerekli hijyen ve sosyal mesafe kurallarını sağlayan kamp mekanlarında vakit geçirmeniz yasak değildir. Kalabalıklardan uzak bir şekilde yapılabilecek birkaç günlük kamp etkinlikleri deşarj olmanızı sağlayarak sürecin olumsuzluklarından daha az etkilenmenize yardımcı olabilir. Ankara’daki Aluç dağı Tabiat Parkı, Düzce’deki Güzeldere Şelalesi, Bolu’daki Abant Gölü Milli Parkı ve Yedigöller gibi doğal güzelliklere sahip mekanlarda kamp keyfi yaşayabilirsiniz.

Sosyal Mesafeye Dikkat Etmelisiniz

Pandemi sürecinde kamp yaparken aynı aileden bile olsanız tek bölmeli çadırlarda en fazla 2-3 kişi bulunmaya dikkat etmelisiniz. Günlük rutin temizlik sırasında çadır kapılarını açık bırakarak içeri temiz hava dolmasını sağlayabilirsiniz. Günlük olarak en az 1 saat havalandırılan çadırlar, daha sağlıklı bir kamp alanı oluşturmanıza yardımcı olur. Deterjanlı nemli bez ve sprey temizleyicilerden yararlanarak çadır ve kamp alanında hijyen sağlayabilirsiniz. Kamp düzeni oluştururken diğer kampçıların kamp alanından en az 6 metre uzakta bulunmalısınız. Doğa yürüyüşlerinde diğer kişiler ile aranıza en az 3 metre koymalısınız. Başkalarıyla fiziksel mesafeyi korumaya mutlaka özen göstermelisiniz.

Maske Takmaktan Vazgeçmeyin

Kamp faaliyetlerinizi sürdürürken maske takmanız sağlığınız açısından önem taşır. Dezenfektan ve kolonya gibi hijyen ürünlerini kullanmaya devam etmeniz gerekir. Ellerinizi sık sık yıkayarak viral etkilere karşı korumanızı artırabilirsiniz. Kamp alanındaki ortak tuvalet ve lavabo gibi alanlarda hijyen kurallarına maksimum düzeyde uymalısınız. Kamp yapacağınız yerlerin pandemi kurallarına göre düzenlenmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Pandemi nedeniyle gerekli önlemlerin alınmadığı mekanları kamp alanı olarak tercih etmemeniz gerekir.

Konserve Yemeklerle Sağlıklı Öğünler

Pandemi döneminde kamp yaparken kamp ortamında yiyecek ve içecek hazırlamak besinlerin kontamine olma riskini artırır. Bu nedenle paketli yiyecek ve içecekleri tercih etmeniz oldukça önemlidir. Konserve gıdalarda damak tadınıza hitap eden lezzetli seçeneklere ulaşabilirsiniz. ta!da! outdoor ile kamp aktivitelerinize keyif kazandıracak outdoor rasyon ve konserve gıdalarla buluşabilirsiniz. Tekli yemek paketleri tercih edilebileceği gibi tüm gün boyunca yemek ihtiyacını karşılayabilecek paketler de satın alınabilir. 8saatlik yiyecek ihtiyacınızı karşılayan hazır menüler ile kamp sürenize uygun besin depoları hazırlanabilir. Pandemi döneminde kamp keyfi yaşarken vücudunuza dost hijyenik yiyecekler için ta!da! Outdoor kamp yemeklerini buradan satın alabilirsiniz.