Sağlıklı Yaşamın Sırrı Renkli Ekmekler Şimdi Sandviçlerde

Sağlıklı Yaşamın Sırrı Renkli Ekmekler Şimdi Sandviçlerde

Ekmeğin en mor hali, mor mix ile hazırlanan ekmekler raflarda yerini almaya başladı. Kısa sürede kendi hayranlarını oluşturmaya başlayan ekmekler, sandviçlerde de boy gösteriyor. Hem lezzeti ve antioksidan içeriği hem de düşük glisemik indeksi ile merak uyandıran mor ekmek, beyaz ekmeğin tahtını sarsacağa benziyor. Beyaz ekmeğin yanı sıra ekmeklerde sarı renk ile karşınıza çıkan zencefil de sağlık kaynağı olarak anılıyor. Ekmeğin en besleyici versiyonlarını oluşturan renkli ekmekleri yakından tanıyabilirsiniz.

 

Mor Mix ile Hazırlanan Mor Ekmek Nedir?

Rengini içindeki mor karışımdan alan ekmekler, mor mix'te bulunan sebze ve meyveyle lezzet kazanıyor. Beyaz ekmek gibi yemek esnasında veya atıştırmalık olarak tüketilebilen ekmekler, hiçbir gıda boyası içermiyor.Doğal rengini vişne, böğürtlen, nar, siyah havuç gibi sebze ve meyvelerden alan ekmeklerin doğallığı üzerine limon sıkılarak test edilebiliyor. Limonla beraber renk kırmızıya döndüğünde, içindeki özlerin doğal olduğu ve gıda boyası içermediği anlaşılabiliyor.

 

Şifa Kaynağı Mor Ekmeğin Faydaları

İçinde birçok doğal ürün bulunan mor mix, polisakkaritlerin glikoza dönmesini yavaşlatıyor. Yani düşük glisemik indeks sayesinde sağlık vadediyor. Sıradan ekmeklerden farklı olan ve fonksiyonel gıda olarak kategorize edilen mor ekmekler damar tıkanıklığını, kan şekeri yükselmesini engelliyor. Kolesterolü düşürmeye yardımcı oluyor. Bir ekmekte %8 oranında doğal mor mix kullanılarak mor ekmekler elde ediliyor. Tok tutma özelliği ile severek tüketilen ekmekte imzaları bulunan yaratıcılar da tüketicilere güven veriyor. Mor Mix ürünü İstanbul Üniversitesi, Avcılar Kampüsü, Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde yer alan ve ülkemizin Ar-Ge ve endüstriyel üretimin bir arada olduğu tematik araştırma merkezi olan Sankara Beyin ve Biyoteknoloji Araştırma Merkezi’nde üretiliyor.

Sağlık Dolu Zerdeçallı Ekmekle Tanışınız mı?

Bağışıklık sistemini güçlendiren, metabolizmayı hızlandıran ve antioksidan etki gösteren zerdeçal, tüm şifasıyla ekmeklere konuk oluyor. Sindirimi kolaylaştıran zerdeçallı ekmekler, sarıya çalan renkleriyle sofralara sağlık getiriyor. Fonksiyonel gıda ürünleri arasında yer alan zerdeçallı ekmek,doyurucu özelliğinin yanı sıra tamamen doğal özlerden gelen sağlık etkisiyle de tüketicilerin ekmek alışkanlığını değiştiriyor. Leziz aroması, ilgi uyandıran rengi, sağlık vadeden içeriği ile sofralar zerdeçalın gücü ile tanışıyor.

 

Türkiye'de ilk kez ta!da!, zerdeçallı ve mor ekmekli sandviç çeşitleri ile hızlı ve hazır yemeği fonksiyonel gıdalarla buluşturuyor.Dayanıklı ambalajında, tüketileceği ana kadar tazeliğini koruyan ta!da!Sandviçler, içindeki zengin dolgularla ekmeklerin lezzetini pekiştiriyor. Ekmekler peynir, jambon, zeytin içeren dolgularla daha da lezzetli hale geliyor. Benzin istasyonlarından alabileceğiniz ta!da! yeni nesil sandviçler, yolculuklar,atıştırmalık molalar ve hızlı öğünler için doyurucu, sağlıklı besinler sunuyor.