Temmuz Ayında Kısıtlamalar Kalkarken Yeni Normale Dikkat!

Temmuz Ayında Kısıtlamalar Kalkarken Yeni Normale Dikkat!

Çin’de ortaya çıkan Covid-19hastalığı, hızla tüm dünyaya yayılarak pandemiye dönüştü ve sosyal kısıtlamaları beraberinde getirdi. Ancak aşı uygulamalarının başlaması ve tedbirler, kısıtlamaların kademeli olarak kaldırılmasına olanak tanıdı. Zor geçen yaklaşık bir buçuk yıllık dönemden sonra artık normalleşme zamanı.  Elbette, tedbirli olmak gerektiği her fırsatta dile getiriliyor. Yine de seyahat özgürlüğünün geri gelmesi ve belirli saatlerde eve dönme zorunluluğunun bitmesi keyifli bir yaz geçirmek, belki de uzun süredir görmediğiniz sevdiklerinizi görmek ve sosyalleşmek demek. Peki, normalleşirken nelere dikkat edilmeli?

Kalabalıktan Kaçınalım, Maske ve Mesafeye Dikkat Edelim

Hepimiz evde çok sıkıldık. Her ne kadar aşılama hızlı bir şekilde devam ediyor ve vaka sayıları düşüyor olsa da virüs mutasyona uğramaktan ve tekrar tekrar hayatımıza girmekten geri durmuyor. Bununla başa çıkmanın en etkili yolu kişisel tedbirleri hiçbir zaman terketmemek. Tedbirlerin başında ise kalabalık ve kapalı ortamlardan mümkün olduğunca uzak durmak geliyor. Aynı zamanda corona virüsle günlük hayatın bir parçası haline gelen maske kullanımına da özen göstermelisiniz. Özellikle kalabalık ortamlarda virüsün yayılmasını önlemenin en etkili yollarından biri maske kullanmak. Fakat elbette tüm işi maskeye yüklememek gerek. Sosyal mesafenizi korumaktan da hiçbir zaman vazgeçmemelisiniz.

Doğayı Yeniden Keşfedelim

“Kısıtlamalardan sonra artık sosyalleşmek, keyifli bir tatil yapmak istiyoruz ama kalabalıklardan kaçarak bunu nasıl başaracağız?” diyebilirsiniz. En basit ve bir o kadar da eğlenceli bir çözüm ise kamp yapmak. Arkadaşlarınızla ve ailenizle tatil planı yaparken kamp rotalarını gözden geçirebilirsiniz. Yeşile ve temiz havaya doyabileceğiniz doğa kampları ile sosyal yaşama bol oksijenli ve zinde bir dönüş yapabilirsiniz. Kamplar bir taraftan doğanın dinlendirici ve iyileştirici gücünü hissetmenize olanak tanıyor, bir taraftan da evde kaybettiğiniz enerjinizi geri kazanmanızı sağlıyor. Türkiye’nin her köşesi cennet. Kamp için gittiğiniz her yerde yeşilin farklı bir tonuna, mavinin en sonsuzuna ve kuşların en cıvıltılısına şahit olacaksınız.

Tabii ki “Çok uzun süredir bu tatili bekliyoruz, bir de yemek hazırlamakla uğraşmak istemiyoruz.” demekte çok haklısınız. O zaman size önerimiz ta!da! outdoor’un ev yapımı tadında kamp yemekleri.

Bu harika lezzetlerden ister 24 saatlik menü, ister tek öğünlük menünüzü seçebilir veya tekli yemekleri ile kendi menünüzü kendiniz oluşturabilirsiniz. Kamp tatilinizde alternatif beslenme için ta!da! ‘nın glütensiz atıştırmalıkları, konserveleri, müslileri ve hazır yemekleri gibi daha bir çok seçeneği için hızlı ve güvenli online alışveriş için sayfayı ziyaret etmeyi unutmayın.