Yazın Kamp Yapmak İsteyenlere Öneriler

Yazın Kamp Yapmak İsteyenlere Öneriler

Kamp yapmak dört mevsim eğlencelidir, ancak her dönem için dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Yazın keyifle kamp yapmak için dikkat etmeniz gerekenleri sizler için listeledik. İşte yaz mevsiminin şartlarına uygun kamp yapmak için özel tüyolar...

Yazın Nerelerde Kamp Yapılır?

Keyifli bir yaz kampı için öncelikle çadırı nereye kurduğunuza dikkat etmelisiniz. Güzel bir manzaraya sahip olması, o alanın mükemmel kamp yeri olduğunu göstermez.

Su kaynaklarının, göl veya nehirlerin hemen dibine çadır kurmamalısınız. Olası bir yağış veya taşkın büyük sorunlar oluşturabilir.

Yaz yağmurları zaman zaman şimşek ve yıldırım da getirebilir. Ağaç kümelerinin altına değil, açık alanlara konumlanmalısınız.

Eğer fırtına geldiğini fark ederseniz, çadırınızı kuru dal ve yaşlı ağaçlardan uzağa kurmalısınız.

Çadır etrafındaki kuru ot ve yaprakları temizlemeyi unutmamalısınız.

Su kenarları, vahşi hayvanların geçiş yolları veya su içme alanları olduğu için ayrıca güvenlik tehlikesi oluşturur.

 

Yaz Kampında Dikkat Edilecek Şeyler

Hava sıcaklığının yüksek olduğu yaz günlerinde kolay bozulabilecek gıdalardan uzak durmalısınız.

Etrafta bulduğunuz her suyu içmeyin, çevredeki insanlara danışarak kaynağın temiz olduğundan emin olun.

Nasılsa yaz diyerek yanınıza kalın kıyafetler almayı ihmal etmeyin ve zeminde yalıtım matını muhakkak kullanın. Gece açık araziler sıradan bir kış günü kadar soğuk olabilir.

Yazın, öğlen saatleri çok sıcak olacağı için egzersize uygun değildir. Erken yatarak erken kalkmalı ve öğlene kadar egzersizinizi tamamlamalısınız.

Yanınıza güneş kremi almayı unutmayınız. Ayrıca bir şemsiye veya tente almak da hayat kurtarıcı olabilir.

Sıcak havada sinek ve böcekler bolca bulunur. Sineklik bulunduran çadırlardan edinin ve su kenarlarından uzak yerlere yerleşin.Yanınıza böcek sokmalarına karşı ilaçlar almayı unutmayın.

Tek kapılı çadırlarda hava sirkülasyonu olmayacağından çok sıcak zamanlar için çift kapılı çadırlardan edinin.

Yaz Kamplarında Yemek ta!da! Outdoor’un İşi

Yaz kamplarında ateş yakmak hem çevre için zararlı hem de gereksizdir. Yalnızca yemek pişirmek için ateş yakmak zahmetine girmek ve sonra bir de onu söndürmeye uğraşmak can sıkıcı olabilir. Outdoor şartlarında ta!da! Outdoor Alevsiz Isıtma Kiti ile sıcak ev yemeği tadına ulaşabilirsiniz. ta!da! Outdoor’un uzun ömürlü ve birbirinden lezzetli yemeklerinden alabilir ve ısıtıcı kit ile ısıtarak anında tüketebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, ısıtıcı pedi paketin tabanına yerleştirmek, sonrasında içine yemek paketini ve suyu koymak. Alevsiz ısıtıcı kendi kendine reaksiyon gösterip yemeği ısıtmaya başlar. Size de sadece birkaç dakika beklemek kalır.