Yeni Başlayanlar için Karavan Serüveni: Hayat Kurtaran Tüyolar

Yeni Başlayanlar için Karavan Serüveni: Hayat Kurtaran Tüyolar

Yeni başlayanlar için karavan, heyecan dolu yolculukların aracı olarak görülür. Siz de karavan ile yolculuğa hazırlanıyorsanız, heyecan dolu bu macera öncesi karavanlar ile ilgili daha çok bilgi almalısınız. Gezgin ruhlu kullanıcıların rehberi olacak karavan notları sizlerle...

Karavan ile Seyahat Etmenin Avantajları

Karavan, tek bir noktaya bağlı kalmadan tatil yapmaya imkan tanır.

Otellerde kalmak yerine bir süre sonra eviniz gibi olacak karavanınızla dilediğiniz her yere gidebilirsiniz.

Issız koylar artık çok daha ulaşılabilirdir.

Uyandığınızda sizi karşılayacak manzarayı siz seçersiniz. Bir gün ormanda, bir gün göl kenarında güne merhaba diyebilirsiniz.

Tek bağlı olduğunuz şey seyahat rotanızdır. Karavan yolculuklarda tam özgürlük vadeder.

Karavan daha minimalist bir yaşama fırsat verir. Küçük alanlarda, az eşya ile yaşama fırsatına erişirsiniz.

Karavan seyahati süresince yalnızca dilediğiniz zaman diğer insanlarla muhatap olursunuz. Issız bir koya gittiğinizde insanlardan uzaklaşmanız mümkündür.

Diğer tatil seçeneklerinden daha ekonomiktir.

Karavan Seyahati İçin Püf Noktalar

Dikkat edilecek ufak püf noktalar ise karavan yolculuklarını çok daha rahat geçirmenize yardımcı olur. İşte amatör karavan meraklıları için hazırlanan özel tüyolar:

  • Yeni başlayanlar için karavan yolculukları dikkat edilmesi gereken pek çok nokta içerir. Bunlardan ilki ekipmanların tamamlanmasıdır. Yolda ihtiyaç duyabileceğiniz her aracın olduğu bir liste hazırlayın ve tamamlamadan yola çıkmayın. (Uzatma kablosu, fener, alet çantası, çekme halatı ve temizlik malzemeleri gibi)
  • Güvenliğinizi önceleyerek önlemler alın. Gideceğiniz yerdeki hastaneleri, eczaneleri telefonunuza kaydedin. Yanınızda bir ilk yardım çantası bulundurun ve tek başınıza yolculuk ediyorsanız seyahatiniz süresince duraklarınızı bir yakınınıza düzenli olarak haber verin.
  • Plansız yola çıkmayın. Seyahat rotanızı, güvenli yolları, diğer karavan sahiplerinin önerilerini internetten araştırarak belirleyin.
  • Karavan çok sıcak olabildiği için gölge alanlara park etmeyi ihmal etmeyin.
  • Karavan seyahati öncesinde aracın aküsünü ve su deposunu kontrol etmeyi unutmayın.    
  • Birkaç günde bir aracın atık sistemini boş bir alana boşaltmalısınız.
  • Bisiklet, yürüyüş gibi outdoor etkinliklere meraklıysanız gerekli araçları yanınıza almayı unutmayınız.
  • Yemek pişirmek için eski tip yollarla yorulmayın, ateş yakarak güvenliğinizi tehlikeye atmayın. ta!da! Outdoor’un yemeye hazır, hazır yemekleri ile yemek yapma zahmetinden kurtulabilirsiniz, ev yemeği tadında sıcacık lezzetlere dilediğiniz her yerde ulaşabilirsiniz. Hazır yemekler arasında kahvaltılıklardan sulu yemeklere, pilavlardan zeytinyağlılara kadar birçok yemeği bulabilirsiniz. Atıştırmalık yemişlere hatta kahvelere kadar birçok farklı gıdayı ta!da! ürün çeşitleri arasında görebilir, store.tada.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz.