Yeni Yıl, Yeni Motivasyonlar

Yeni Yıl, Yeni Motivasyonlar

Yılın son günleri geldiğinde herkes yeni bir yılın başlangıcı için heyecanlanmaya ve hayaller kurmaya başlar. Yeni yıl için yeni kararlar alınır, yeni hedefler belirlenir. Peki bu hedefler yeterince gerçekçi mi ve yeni yılda sizi mutluluğa ulaştırabilecek mi?

Yeni Yıl Kararlarınızda Objektif Olun

Yeni yıl için planlar yaparken kendinize ne kadar objektif bakabildiğiniz önemli. Arzu ettiğiniz şey için sadece hayal kurmak sizi bir yere ulaştırmaz. Hedeflediğiniz şey için maddi ya da manevi olarak yeterli birikime sahip olup olmadığınızı gözden geçirmek ilk işiniz olmalı. Hayal kırıklığı yaşamak istemiyorsanız kritik önem taşıyan bu aşamayı dikkate almanız son derece önemli. Planlama yaparken yalnızca hayal gücünüzü yüksek tutmak sizi istediğiniz noktaya ulaştırmayabilir.

Hedefe Giden Yolda Adım Adım İlerleyin

Hayal ettiğiniz şey için yeterli kaynağa sahip olmadığınızı fark ederseniz hedefinize giden yolu parçalara bölebilirsiniz. Bu sayede küçük küçük de olsa aştığınız her yol sizi hedefinize daha da yakınlaştıracak ve bu yoldaki motivasyonunuzu yükseltecektir. Aksi halde hızla giriş yapılan plansız yollar sizi hüsrana uğratabilir. Bu şekilde yapılan başlangıçlar hedefinizden tamamen vazgeçmenize neden olabilir. O halde hem motivasyonunuzu besleyecek hem de bir şeyleri başarma hazzını yaşamanıza izin verecek planlamalar yapmalısınız.

Motivasyonu Yüksek Tutan Hedefler Koyun

Yeni yıl için koyduğunuz hedeflere ulaşabilmek ve her geçen gün üzerine bir şeyler katarak ilerleyebilmek için motivasyonunuzu her zaman yüksek tutacak hedefler belirlemelisiniz. “Daha sonra yapılsa da olur.” şeklinde bir düşünceyi size aşılayacak hedefler koymanız bu yolda küçük de olsa çaba göstermenizin önüne geçebilir. Yaptığınız planlamalar erteleyebileceğiniz adımlardan oluşmamalı ve hedefe giden yolda sizi her daim aktif tutmalı.

Hedeflerinizi gerçekleştirebildiğiniz ve kendinizi aşabildiğiniz sağlıklı bir yıl olması dileğiyle,